Rokokoosaal – uus teematuba Põltsamaa lossis

Rokokoosaal – uus teematuba Põltsamaa lossis

Põltsamaa lossihoovi Meistritemaja II korrusel on valmis saanud uhke tuba – rokokoosaal! Uus ruum esitleb Põltsamaa lossi rokokooajastut ja on suurepärane paik seminaride, sünnipäevade ja külastusprogrammide läbiviimiseks. Rokokoosaal on avatud ettetellimisel!

Tegemist on stiliseeritud teemaruumiga, mille sisekujundus on taotluslikult toretsev ja külluslik, lahendatud tänapäevaste disainielementidega ja materjalidega. Samas on ruumis esitletud ka ehedaid/väärikaid rokokooajastu mööbliesemeid, lisaks ka üks unikaalne kohapõhine leid – möödunud suvel Põltsamaa lossi koristustööde käigus leitud rokokoo-lehevaagen.

Uue ruumi valmimine sai teoks tänu Muuseumide kiirendi toetusmeetmele (rahastaja: Kultuuriministeerium; summa: 38 000 eurot). Ruumides teostati põhjalik kapitaalremont, sh rajati ka selles majaosas seni puudunud kaasaegne ATS-i ja ventilatsioonisüsteem. Sise- ja ekspokujunduse ning audiovisuaalse materjali autorid on Katrin Sipelgas, Jaak Kilmi.

Varustus:

  • kaasaegne esitlustehnika, lauad, toolid
  • wifi
  • garderoobinišš
  • puudriruum
  • kööginurk
  • tegevussein/joonistussein

Huvitavat: ruumist leiab ka ühe omanäolise ja peene meistritööna valminud ajasturekvisiidi, mida kasutati mitmeid rahvusvahelisi auhindu võitnud Saksa mängufilmis „Polli päevikud“.

Rendiruumide konkurentsis on tegemist hinnatasemelt veidi eksklusiivsema tootega, sest analoogse kontseptsiooniga teemasaali lossis ja Põltsamaal ei ole. Ruum on avatud eelbroneerimisel muuseumitundide ja külastusprogrammide läbiviimiseks ning erinevate tähtpäevade, vastuvõttude, pulmatseremooniate või seminaride korraldamiseks. Pakume ka toitlustamist!

Rokokosaal sobib Sinu üritusele ideaalselt, kui otsid: meeldejäävat interjööri, veidi esinduslikumat meeleolu, kauneid fotosid mälestuseks, asukohta keset Eestit.

Laudadega standardlahenduses on tagatud kuni 36 istekohta. Teatri- või banketistiilis on neid võimalik planeerida veidi rohkem.

Ruumi rendi hinnakiri (hinnad sisaldavad käibemaksu):
esimene tund 90 eur;
iga järgmine tund 50 eur;
terve päev 500 eur (hommikust hilisõhtuni);
külastusprogramm 2.00 eur (või vastavalt kokkuleppele);
tellija soovil laudade paigutus (nt kui on soov mustad lauad vahetada ümarata vastu): hind kokkuleppel, min 50 eur;
rendiaeg maksimaalselt kl 22.00ni (hilisem kellaaeg kokkuleppel).

Broneeri siin: loss@poltsamaa.ee