Programmid

Pakume erinevaid õppeprogramme ja muuseumitunde nii lasteaedadele kui kõigile kooliastmetele. Kõiki programme saab kohandada vastavalt soovidele!

Muuseumitunnid

Tutvume muuseumi eksponaatidega, loeme kokkuvõtet Emilie Beermanni eluloost. Otsime koos vastuseid küsimustele, kus õmmeldi esimene Eesti lipp? Kes selle õmbles ja kus asub lipp tänasel päeval?
Räägime muinasaegsest Mõhu maakonnast ja Põltsamaast. Otsime koos vastuseid küsimustele, millal rajati Põltsamaa linnus? Mida tähendab dormitoorium, kapiitlisaal jne. Saame teada, mis on konvendihoone ja kus asus linnuse suurtükitorn.
Mis on muuseum? Mis on muuseumi põhiülesanded? Kes muuseumis töötavad?
Mida tehti nisust, odrast, kaerast? Mis on margapuu, rehepeksutalgud ja mis tööd tegi veskimees?
Kes on K. A. Hermann ja kuidas on ta seotud Põltsamaaga? Millise panuse on ta andnud Eesti muusikaellu?

Õppeprogrammid

Tutvume Põltsamaa lossi ajalooga ja mõisaaja tähtsate persoonidega. Külastame Rokokootuba ja uurime eksponaate. Läbime kiirkoolituse lauakommetest.
Räägime kadripäeva kombestikust (riietusest, kadriperest, loomadest ja pillidest jpm). Otsime muuseumist vanu talutöödel kasutatud tööriistu. Valmistame koos kadrihane. Saame tead, mis on kahi.
Räägime mõisaajast, töölistest, tööriistadest, esemetest jpm. Loome ise mõisaaja muinasjutu, kus iga lapsel on roll. Toimub rüütlite miniturniir. Otsime peitu pugenud päkapikke. Krõbistame piparkooke ja joome sooja teed.
Räägime kevadpühade kommetest. Mängime, joonistame ja korraldame munaveeretamise meistrivõistlused.