Ekskursioonid

Oma retki läbi viies oleme paindlikud – siin on kirjeldatud iga marsruudi maksimumprogramm, millest igale tellijale pakume talle sobiva pikkuse ja teemaga osa. Pakume ekskursioonimarsruutideks kolme erinevat teekonda:

1. ORDULINNUSEST ROKOKOOLOSSINI

Ringkäigul tutvume lähemalt Saksa ordu poolt rajatud Põltsamaa linnusega ja vaatame vana suurtükitorni asemele rajatud Põltsamaa Niguliste kirikusse. Saame teada Põltsamaa lossiloost ja tähtsatest tegelastest. Külastame uut rokokootuba ja räägime Põltsamaa leidudest.

Aeg: 1 tund

Hind: giiditasu 40 €/tund + soovi korral muuseumipiletid


2. JALUTUSKÄIK KUNINGALINNAS

Linnaekskursiooni algul jalutame läbi Lossipargi, kus meenutame Karl August Hermanni büsti juures tema elukäiku. Ületame kärestikulise jõe Õpetaja silla kaudu. Tutvume Kirikla ja  Põltsamaale 2013. a rajatud kalapääsuga. Räägime esimesest Eesti lipust ja saamisloost ning tutvume erinevate põltsamaalasi teenindavate ühiskondlike hoonete ja rajatistega. Eksursiooni lõpuks jõuame imekauni Põltsamaa roosisaareni, kus saame hea ülevaate erinevatest roosisortidest.

Aeg: kuni 1,5 tundi, ca 1,5 km

Hind: giiditasu 40 €/tund


3. PÕLTSAMAA ÜMBRUSE VAATAMISVÄÄRSUSED

Praegune Põltsamaa vald on enamvähem sama, mis muinasaegne Mõhu maakond.

Ekskursioonil tutvume erinevate Põltsamaa ümbruse vaatamisväärtustega. Saame teada, kes rajas Tallinn-Tartu mnt äärde Sõpruse pargi. Seikleme Jaan Krossi romaani „Keistri hull“ radadel. Kuuleme lugusid Karl August Hermannist, esimesest Aleksandrikoolist ja Pajusi mõisnikest ning mõisaloost.

Meie teekonnale jäävad:

  • Sõpruse park
  • Uue-Põltsamaa mõis ja Kirikumägi
  • Võisiku mõis ja Kundrussaare kalmistu – Jaan Krossi romaani „Keisri hull“ tegevuspaigad
  • Aleksandrikool ja Kamari WPark paisjärvel
  • Karl August Hermanni sünnikohta
  • Pajusi mõis ja park
  • Perekond von Wahli kalmistu ja kabel

Bussiekskursioon teie tellitud bussiga

Aeg: vähemalt 2 tundi

Teepikkus: kuni 60 km

Hind: giiditasu 40 €/tund