Suveetendus Põltsamaa lood IV „Mittsommer“ lossihoovis

Sel aastal tähistab Põltsamaa linnus 750. sünnipäeva. Uhke tähtpäeva puhul saab teha lustaka ajarännaku 18. sajandi Põltsamaa argiellu – näha saab suveetendust Põltsamaa lood IV „Mittsommer“ ja külastada Rokokoo kohvikut. Kohvik pakub külastajale keelekastet ja maitsvaid ampse 18. sajandi retseptide järgi.

Etendused toimuvad 12. augustil kell 18.00 ja 13. augustil kell 16.00. Pilet etendusele 5 €.

Kohvik avatud 12. augustil kell 17.00 – 20.00 ja 13. augustil kell 14.00 – 18.00

“Der Neujahrs-Wunsch” ehk „Uusaastasoov“ on Uue-Põltsamaa mõisa omaniku Jakob Heinrich von Lilienfeldi naljamäng aastast 1758, Liivimaa esimene komöödia. Sellest lõbusast näidendist, mille tõlkis Rutt Tänav, kanname ette paremaid palu, mis kõnetavad ka tänapäeva inimesi – kombed, töökus, ausus, jne.  Lisatud on pisut von Lilienfeldide perekonnalugu ning J. H. von Lilienfeldi olulisi maailmaparandamise mõtteid. Nii saab vaataja osa justkui kahest näidendist: raamiks on toonase mõisapere Mittsommeri ehk jaanipäeva tähistamine ning vahepeal kehastuvad tegelased ümber, et esitada stseene „Uusaastasoovist“.

Suveetenduse alusteksti autor on Rutt Tänav, lavastaja Keiu Kess, kunstnik Eha Tralla, helikujundus Karl-Kristjan Küppas, mängivad Põltsamaa harrastusnäitlejad.

Korraldab Põltsamaa Kultuurikeskus, toetab Eesti Kultuurkapital, Põltsamaa loss.

Infot saab kõnetraadilt  5106148