Pulmad Põltsamaa lossis

Tule pea kuninglikud pulmad Põltsamaa lossis!

Ajalooline peopaik koos kiriku ja uhkete saalidega asub Põltsamaa jõe kaldal – täpselt Kesk-Eestis, kuhu kõigil lihtne kokku tulla (Tallinn – 123 km, Tartu – 60 km). Samuti asuvad lossi läheduses romantiline Põltsamaa Roosisaar ja kaunid sillad, kus on võimalik jäädvustada pruutpaari imelisi hetki.


Ajaloost
Põltsamaa ordulinnus rajati 1272. aastal.Selle üle 400-meetrine vallikraavidega piiratud müür on Eesti ja Läti aladel pikim omataoline. Konvendihoone oli 16. sajandil residentsiks hertsog Magnusele, ainsale Liivimaa kuninga tiitli kandjale. Põhjasõja järel ehitati sellest uhke rokokoo-palee, mis sõdades hävis. Suurtükitorni rajati kirik, mille sisustus on pärit Tartu Ülikooli kunagisest kirikust. Lossitornis asus aga UNESCO pärandisse kuuluva Struve kaare mõõtepunkt.


Lossikompleksis asuvad:

EELK Põltsamaa Niguliste kirik

Suurtükitornile ehitatud kirik asub Põltsamaa linnuse kompleksis 1632. aastast. Pühakojas saab näha Tartu Ülikooli endise kiriku kantslit, altarit, pinke ja lühtreid ning D. Hofmanni vitraaže – kõik see loob kirikusse imelise atmosfääri pruutpaari laulatuseks.

Laulatuse läbiviimiseks küsi lisa: Õpetaja Markus Haamer (5663 9993, poltsamaa@eelk.ee)

Rokokoosaal

Stiliseeritud teemaruum, mis esitleb Põltsamaa lossi rokokooajastut. Ruumis on esitletud väärikaid ja efektseid rokokooajastu disainielemente ja mööbliesemeid.

Rokokoosaal sobib suurepäraselt pruutpaari ettevalmistuseks või hoopiski väiksema pulmapeo korraldamiseks. Lauakohti 36, teatristiilis 50 kohta.

Lossirestoran Konvent

Iidse linnusmüüriga ümbritsetud ajaloohõnguline saal sobib hästi pulmapeo korraldamiseks. Restoran mahutab laudade taha kuni 90 inimest, lisaks jääb saali väike tantsuala.

Pakume toitlustamist ja aitame meeleldi lisateenustega (nt dekoreerimine).

Vaata galeriid:

Küsi pakkumist:
loss@poltsamaa.ee, +372 522 2584