Põltsamaa valla aasta tegu 2023 – Põltsamaa Lossi renoveerimine ja taasavamine

Põltsamaa valla aasta tegu 2023 – Põltsamaa Lossi renoveerimine ja taasavamine

23.02 toimunud EV106 pidulikul kontsert-aktusel Põltsamaa Kultuurikeskuses sai Põltsamaa loss mitmel viisil tunnustatud. Rõõm, et lossi tegemisi veavad eest nii tublid inimesed! Aitäh kogukonnale ja kõigile teistele toetajatele!

🌟 Põltsamaa valla aasta tegu 2023 – Põltsamaa Lossi renoveerimine ja taasavamine
🌟 EGLE OJA – Põltsamaa valla teenetemärk ja Jõgevamaa Hõberist
Põltsamaa Vallavara OÜ juhatuse liikmena on Egle Oja oma töö ja tegevusega oluliselt kaasa aidanud Põltsamaa valla arengule. Egle panus Põltsamaa lossikompleksi arendamisse on märkimisväärne. Egle on algatanud ja juhtinud paljusid arendusprojekte, mille tulemusel ja pärast pea neli aastat kestnud ehitustöid avati 2023. aastal Põltsamaa lossikompleks külastajatele. Tänu restaureerimisele on taas kasutusele võetud kompleksi kaks ajaloolist hoonet, korrastatud on ka lossihoov ja rajatud uus laululava. Egle eestvedamisel tehtud tööde tulemusel on väravahoone saanud külastuskeskuseks, kus saab tutvuda lossikompleksi seitsme ja poole sajandi pikkuse ajalooga. Egle on öelnud: „Kogukonna jaoks on see kindlasti üks ammuse unistuse täitumine.”
🌟 LEMBIT PAAL – Põltsamaa valla teenetemärk ja Jõgevamaa Kuldrist
Lembit Paali panus kolmanda sektori, avaliku sektori ja ettevõtluse arengusse on väga suur. Lembitu juhitud ettevõte AS Pajusi ABF on suurim tööandja Pajusi piirkonnas. Tema arendatud Loopre-Lepiku ratsatalu on toonud Loopre külla eriilmelisi sündmusi ning võimalusi ratsutamisega tegelemiseks. Oma töö- ja juhtimisoskusi rakendab ta edukalt Põltsamaa Vallavara juhatuse liikmena Põltsamaa lossi arendamisel. Tema analüüsivõime ja oskus arenguid ette planeerida, näha suurt pilti on olnud abiks õigete otsuste tegemisele. Lembitu harrastustest on märkimisväärsed huvid vanavara ja muusika vastu. Erinevatel aegadel on Lembit mänginud mitmeid pille. Tema suureks hobiks on lõõtspilli mängimine. Ajaloohuvi on andnud Lembitule soovi ja võimalused teha korda mitu Pajusi mõisasüdames olevat hoonet ning eest vedada Põltsamaa lossi arendust.

ℹ️  Põltsamaa valla teenetemärk on Põltsamaa valla poolt antav autasu, mis omistatakse üldjuhul Põltsamaa vallast pärit või Põltsamaa vallas elavatele ja/või töötavatele füüsilistele isikutele, kes oma töö ja tegevusega on oluliselt kaasa aidanud Põltsamaa valla arengule või kes on silma paistnud mingi konkreetse Põltsamaa valla jaoks olulise saavutusega.
ℹ️  Jõgevamaa teenetemärkide eesmärk on märgata ja tunnustada neid inimesi, kes on panustanud oma tegemistega Jõgevamaa arengusse.

Põltsamaa Vallavara OÜ juhatuse liikmed Egle Oja ja Lembit Paal Põltsamaa Lossi taasavamisel 01.06.2023.
Põltsamaa vallavanem Karro Külanurm, Põltsamaa Vallavara OÜ juhatuse liige Egle Oja ja Põltsamaa vallavolikogu esimees Reet Alev.
Tunnustuse üleandmine.
Tänusõnad.

Fotod: Ellar Sügiste