Põltsamaa muuseumis saab näha kultuuriakadeemia tudengite näitust „Pärand haagib“ 

Põltsamaa muuseumis saab näha kultuuriakadeemia tudengite näitust „Pärand haagib“ 

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia
PRESSITEADE
27.03.2023

Esmaspäeval, 3. aprillil 2023 kell 16 avatakse Põltsamaa lossi Meistritemaja galeriis ja muuseumis Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia pärandtehnoloogia õppekava rahvusliku tekstiili ja metallitöö erialade üliõpilaste õppetöö praktilist osa tutvustav näitus „Pärand haagib”.  

Näitus koosneb praeguste ja endiste üliõpilaste töödest ning kajastab nende arusaama oma rollist infokandjatena mineviku ja oleviku vahel. Esitletud on nii õppetöö käigus kui lõputööna valminud esemed: vaibad, kindad, metallist nõud, ehted ja sepised. Inspiratsiooni on ammutatud traditsioonilistest mustritest, värvidest, kujunditest, tehnoloogiatest. Lisaks saab galerii seintel olevate vaatmike abil lõputöödega lähemalt tutvuda.

Rahvusliku metallitöö eriala õppejõu Eilve Mangluse hinnangul esitleb näitus pärandtehnoloogia üliõpilaste käelist osavust ja pärandi tundmist. „Väljapanekul saab näha rahvusliku metallitöö eriala eriilmelisi töid: erinevates tehnoloogiates valminud nii üliõpilaste enda kavandatud kui traditsioonilistel kujundusvõtetel põhinevaid ehteid ja tööriistu, tarbeesemeid ja -vorme ning ruumilisi objekte,” sõnas Eilve Manglus.

Näitusel esitletakse tekstiili eriala üliõpilaste valmistatud tekke ja kudumeid. „ Tekid ja kindad esindavad ja kannavad edasi vaaremadelt päritud traditsioonilähedast vaadet ning on ehe näide esemelise pärandi tänapäeva toomisest,” rääkis väljapanekust rahvusliku tekstiili eriala õppejõud Diana Tuulik.

Näitust saab külastada 15. juunini lossi lahtiolekuaegadel (esmaspäevast laupäevani kell 10–17) ja sündmuste ajal. Näitus on tasuta. 

Näitust korraldavad Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia pärandtehnoloogia õppekava üliõpilased ja õppejõud.

Lisateave: 
Lembe Lahtmaa 
TÜ Viljandi kultuuriakadeemia 
projektijuht 
5309 8857 
lembe.lahtmaa@ut.ee  

Koostaja: 
Aet Seil 
TÜ Viljandi kultuuriakadeemia 
turundus- ja kommunikatsioonispetsialist   
5348 4306 
aet.seil@ut.ee