Katré Moeshow 2023 toob lavale pool sajandit küpsenud loomingu ja kogemused

Katré Moeshow 2023 toob lavale pool sajandit küpsenud loomingu ja kogemused

PRESSITEADE
15.08.2023

26. augustil 2023 algusega kell 20 toimub vastrenoveeritud Põltsamaa lossihoovis Katré Moeshow 2023, mille raames jõuavad lavale viimase 5 aasta kollektsioonid koos äsja nõelasilmast tulnud loominguga. Mudelite juured ulatuvad pikkade aastate taha, sest Katre armastab rõivaid uuesti uueks õmmelda. Show tuleb esitlusele ainult ühe korra ja on ülevaade Katre Arula elutööst.

Katre Arula on lapsest saadik olnud tulihingeline käsitöötegija. Suurimad eeskujud ema ning vanaema. Erialase hariduse on omandanud taasiseseisvunud Eesti algusaastatel nii Eestis kui ka Soomes. Tänaseks juba eluaeg tegelenud õmblemise ja taaskasutusega, võib öelda, et on tõesti oma ala meister.

Tänaseks on Katré bränd sirgunud väikeseks Eesti pere up-cycling moebrändiks. Kangajäägid ja vanad rõivad on loodud ümber uuteks ning ainulaadseteks toodeteks – kottideks, rõivasteks ning aksessuaarideks. Kogu Katre Arula looming on valminud käsitööna – iga õmblus, iga detail on saanud meistri puudutuse ja võib kindel olla, et on valmistatud Eestis meie oma tegijate poolt. Katré toodete läbivaks jooneks on täpsust ja aega nõudvad autoritehnikates valminud motiivid, mis on inspiratsiooni saanud rahvakunstist. Ainulaadsel moel valmivad kindamustrid “pikseltikandina”, sõled ja hõbekeed voolitakse kangast, nööpidest ja mööblivildist ning “vildiroosimisega” luuakse põnevaid 3D rõivaid.

Katre Arula on pälvinud tunnustused Jõgevamaa Kultuuripärl 2013, Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu Pärandihoidja 2017 ja Käsitööettevõtja 2020. 2020 aastal valis Estonian Fashion Festivali publik Katre kollektsiooni “Must Toonekurg” oma lemmikuks.

KATRÉ MOESHOW 2023 lavale jõuab 6 kollektsiooni, millest esitlusele tuleb ligikaudu 80 täiesti ainulaadset ja kordumatut komplekti. Mudelid on valminud hea stiilitunnetuse ja väikese vimkaga. Igal kollektsioonil on oma lugu. Kõige pikema looga on kleit, mis saanud alguse juba 2003 aastal. Etenduse muusikaline kujundaja on Eesti pärimusmuusika ansambel DUO RUUT.

Väravad avatakse tund aega enne showd, kus on aega einestada ja suvejooke nautida Põltsamaa lossi restoranis Oberpahlen või retro food truckis Ehedik ning vaadata ringi vastrenoveeritud Põltsamaa lossihoovis.

Ainukordne KATRÉ MOESHOW 2023 koos DUO RUUT live muusikaga vastrenoveeritud Põltsamaa lossis.
Disain: Katre Arula
Lavastaja: Karina Kirs
Muusika: Duo Ruut
Meik ja soeng: Make-Up Atelier Paris Estonia & Atelier Meigikool

Rohkem infot Katré Moeshow 2023 etendusest: https://fb.me/e/1cS1fMJ21

Piletid on müügil Fientas: https://fienta.com/et/katre-moeshow-2023

Tutvu Katré loominguga: https://katrearula.com/kollektsioonid/

Vaata kollektsiooni ”NEW . UUS” videot: https://youtu.be/gqlaZ9xjwL8
Vaata kollektsiooni ”Hõbevillane” videot: https://youtu.be/ydUOXy_dJjM

Toetajad: Põltsamaa loss, Eesti Kultuurkapital, Põltsamaa Kultuurikeskus, MTÜ Käsiteokoda, Katre Meistrikoda OÜ.


Lisainfo:
Katre Arula
Show mudelite autor-disainer, käsitöömeister
5513147
katre.arula@gmail.com
Katre Meistrikoda OÜ

Teate edastas:
Triinu Arula
turundus- ja kommunikatsioonispetsialist
55606161
triinuarula@gmail.com
House of Triinu OÜ


Plakatil kollektsioon ”Hõbevillane”, foto Ingrid Vinnal.